Instalirajte Google Analytics

23 kľúčových faktorov pre lepšie umiestnenie na Googli 8/23

Inštalujte Google Analytics: Nevyhnutnosť pre každý web

Google Analytics je základným nástrojom každého webu. Je to bezplatný nástroj, ktorý Google poskytuje webmasterom. V skutočnosti slúži ako nástroj pre Google, aby lepšie vyhodnotil, či ste dobrým partnerom alebo nie.

Základnou funkciou Google Analytics je zistiť, “koľko máte návštev”. Ale to nie je všetko.

Google Analytics vám tiež povie, odkiaľ návštevníci prichádzajú, z ktorého mesta, z ktorého zariadenia (mobil, tablet alebo počítač), a dokonca aj z ktorého konkrétneho mobilného zariadenia. Ako dlho zostali na webe, ktoré stránky otvorili, ktorá vstupná stránka ich priviedla, a s optimalizáciou Google Analytics môžete merať aj konverzie.

V každom prípade, Google Analytics je analytika webu, všetko vidíte. Prostredníctvom neho sledujete výsledky. Môžete dokonca v reálnom čase vidieť, koľko ľudí je na webe a odkiaľ prišli. Či z Googlu, z Facebooku, na “odporúčanie” z iného webu cez odkaz, alebo možno cez e-mail. Takmer všetko môžete vidieť, analyzovať a na základe toho upraviť svoju stratégiu.

Prostredníctvom Google Analytics vidíte, čo sa návštevníkom páči viac, čo menej, a kam ďalej smerujú. Či napredujete alebo nie, a ako veľmi napredujete. Môžete porovnávať ten istý článok z mesiaca na mesiac, zo dňa na deň, z roka na rok. Takže presne viete, či sa SEO optimalizácia vypláca a ako veľmi. Žiadne “možno”, všetko je čierne na bielom, výsledky sú jasne viditeľné.

Ak máte web a nemáte nainštalovaný Google Analytics, nemáte potuchy, čo sa skutočne deje. Ako keby ste ani nemali web.

Inštalácia je jednoduchá, vložíte trochu kódu do webu, a ak je web na platforme WordPress, môžete použiť rôzne pluginy na “vloženie” kódu na správne miesto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *