Aké osvetlenie si vybrať do spálne?

Spálňa je miestom odpočinku a relaxácie, preto by tomu malo zodpovedať aj zvolené osvetlenie. Základom sú stropné svietidlo a lampička.

Komfort so svietidlami na diaľkové ovládanie

Aké osvetlenie si vybrať do spálne?

Aké osvetlenie si vybrať do spálne?

Spálňa má v domácnosti výnimočné postavenie a správne zvolené svetlo dokáže ešte viac podčiarknuť jej atmosféru a vytvoriť z nej skutočný raj na oddych. Odporúčame preto zvoliť svietidlá s menším jasom. Ak však máte v spálni šatník, nepreháňajte to s príliš tlmeným svetlom, pretože potrebujete, aby vám svetlo nezkresľovalo farby oblečenia.

Základom dobrého osvetlenia spálne sú centrálne svietidlá. Je dobré, ak nebudú mať priame osvetlenie, teda budú svietiť smerom nahor. V ponuke sú stropné svietidlá, ktoré môžu byť buď jednoduché, alebo sa môžu skladať z viacerých menších samostatných svetiel. Pre spálňu s nižším stropom odporúčame prisadené stropné svietidlá, ktoré miestnosť opticky zväčšia. Výhodou je aj to, že niektoré prisadené stropné svietidlá sú na diaľkové ovládanie. Jednoducho si tak môžete z postele nastaviť rôzne farebné osvetlenie.

Veľmi obľúbeným typom centrálnych svietidiel sú lustre. Vyberajte ich podľa dizajnu vašej spálne. Zákazníci najčastejšie kupujú moderné a dizajnové lustre, ale v našom e-shope si môžete kúpiť aj závesné svietidlá z ratanu alebo krištáľu.

Na nočný stolík patrí lampička

V spálni si veľa ľudí číta, preto je potrebné doplniť luster alebo stropné svietidlo lampou. Môžete zvoliť stojacu lampu (tá je vhodná aj do priestoru pri televízore, ak ho v spálni máte), ale bežnejšie ľudia kupujú lampičky. Aká by mala byť správna stolná lampa do spálne? V prvom rade by nemala oslňovať vás ani vášho partnera, ktorý napríklad nie je taký knihomoľ. Vyberajte teda lampičku s tienidlom a tiež takú, ktorá je polohovateľná alebo má kĺbové rameno, vďaka čomu si jednoducho nastavíte sklon svetla. To oceníte, keď budete chcieť pri čítaní nielen ležať, ale aj sedieť. Výhodou je, ak je možné lampičku stmievať.

Ak máte väčšiu spálňu, môžete do nej umiestniť aj nástenné svietidlá. A ak v noci potrebujete častejšie chodiť na toaletu, bude mať svoje opodstatnenie aj umiestnenie orientačného svietidla. To má zabudovaný senzor pohybu, vďaka ktorému sa automaticky rozsvieti a po chvíli zhasne. Už teda nebudete musieť riešiť, že cestou zakopnete alebo že rozsvietením klasického svetla zobudíte svojho partnera.

čítaj viac : Ako správne osvetliť miestnosť: Praktický sprievodca

Upraviť článok “Ako správne osvetliť miestnosť: Praktický sprievodca” ‹ Braytron — WordPress (braytron-led.sk)

čítaj viac: LED pásik na mieru

Upraviť článok “LED pásik na mieru: Podrobný návod” ‹ Braytron — WordPress (braytron-led.sk)

čítaj viac : Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia?

Upraviť článok “Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia?” ‹ Braytron — WordPress (braytron-led.sk)

Ako vybrať správnu farbu svetla?

Upraviť článok “Ako vybrať správnu farbu svetla?” ‹ Braytron — WordPress (braytron-led.sk)

katalog: BRAYTRON

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *