Spätné odkazy: Ako získať viac návštevníkov

Google prehľadáva internet tak, že sa “plazí” od odkazu k odkazu. Keď nájde odkaz na váš web, “prejde” naň a pokračuje ďalej na ďalšiu destináciu a tak ďalej. Takto “indexuje” stále viac webových stránok a pridáva ich do svojej databázy.

Cieľom je, aby čo najviac, čo najsilnejších a čo je ešte dôležitejšie… čo najrelevantnejších webových stránok odkazovalo na váš web. Keď napíšete skvelý článok, dávate iným webovým stránkam PRÍLEŽITOSŤ zdieľať váš obsah so svojím publikom tak, že na vás odkážu. Základný model je a) vytvoriť skvelý obsah b) ľuďom sa obsah zapáči, a tak naň odkazujú c) Google vás lepšie ohodnotí.

Aby to bolo prirodzené, je prirodzené, že na vás budú odkazovať iné podobné webové stránky s relatívne podobným obsahom. Preto budem najčastejšie odkazovať na iný obsah súvisiaci s marketingom, a nie s rybolovom alebo niečím iným. Google si takéto odkazy najviac cení. Čím viac odkazov má vaša “koreňová doména” (to je vaša domovská stránka) a čím viac odkazov majú jednotlivé stránky (vstupné stránky a blogové príspevky), tým je vaša značka silnejšia. Každý ďalší článok, ktorý publikujete, má lepšiu a lepšiu východiskovú pozíciu – pretože ho publikujete vy, autorita v danej oblasti.

Získanie kvalitných odkazov je proces. Existuje veľa techník a trikov. Nakoniec odkazy poskytnú najväčší “impulz” všetkému vášmu predchádzajúcemu úsiliu. Ale to je až posledná vec, ktorou by ste sa mali zaoberať. Oveľa dôležitejšou a väčšou úlohou je urobiť podrobnú analýzu trhu, zistiť, čo najviac zaujíma vašich potenciálnych zákazníkov, vytvoriť stratégiu pre obsah, ktorý budete písať, potom pravidelne publikovať skvelý obsah (na témy, ktoré sa často vyhľadávajú na Googli, aby ste mali dlhodobú, stabilnú návštevnosť) a potom tento obsah aktívne a inteligentne propagovať na iných kanáloch.

Až potom, po určitom čase, môžete pomaly začať aktívnejšie pracovať na odkazoch, aby ste dosiahli ďalší posun. Toto je obrovská téma sama o sebe, takže sa jej v tejto fáze nebudeme ďalej venovať.

Oplatí sa investovať do SEO?

Teraz už poznáte niektoré NAOZAJ dôležité faktory, pokiaľ ide o hodnotenie na Googli. Všetko ostatné sú detaily, ale toto je ZÁKLAD. Základ, na ktorom môžete stavať ďalej.

Je dôležité, aby ste pokračovali v čítaní a učení sa o SEO optimalizácii a hľadali spôsoby, ako môžete zlepšiť svoju súčasnú pozíciu. Hlavnou vecou bude prieskum dobrých kľúčových slov a tém a vytváranie skvelého obsahu pre ne. To je hlavná činnosť, ktorú robíte, aby ste prilákali návštevníkov. Otázkou potom je, ako tieto návštevy premeníte na zákazníkov a ako čo najlepšie využijete obsah na posilnenie svojej pozície na Googli.

Počítajte s tým, že vytváranie obsahu je dlhodobá investícia do dlhodobého podnikania. Ak niekomu platíte za vytváranie obsahu, je to investícia. Aby sa vám čo najviac vyplatila, musíte dodržiavať a riadiť sa krokmi 1-9. Je to najlacnejšia forma online marketingu a najviac sa oplatí. Návratnosť investície môže byť tisícnásobná, bez problémov. Je tiež dôležité vytvárať obsah, ktorý je “evergreen”, teda obsah, ktorý bude rovnako relevantný a užitočný o 5-10 rokov ako dnes. Vtedy sa vám všetok obsah, ktorý vytvoríte, skutočne vyplatí. Počítajte s tým, že ak vám jeden článok prinesie 10 nových klientov, keď sa umiestni na Googli, a jeden klient má pre vás hodnotu, napríklad pre fotografa, 100 eur. To znamená, že hodnota jedného článku pre fotografa je 1 000 eur. Pre gynekológa alebo farmu s biopotravinami to môže byť úplne iná suma, v závislosti od trhu. Zamyslite sa nad tým, koľko to môže byť pre vás.

Počítajte tiež s tým, že napríklad prostredníctvom komerčného výrazu – kľúčového slova, ak ho prepojíte s vašou ponukou (odkážete na služby), sa v horšom prípade stane vaším klientom 1 z 200 ľudí. To znamená, že len s 1 000 návštevami článku z Googlu máte potenciál získať 5 úplne nových klientov.

Teraz je vám možno trochu jasnejšie, ako veľmi sa oplatí investovať do SEO a obsahu. Okrem toho, že získavate návštevnosť, sa tiež umiestňujete ako “odborník” alebo autorita vo svojom odbore a pomáhate ľuďom, ako len môžete, a to zadarmo. Dobrá karma. A preto je toto desiaty krok, pretože sa nebudete snažiť dostatočne a nebudete vytrvalí, ak si neuvedomujete potenciál a finančnú hodnotu, ktorú so sebou prináša prvé miesto na Googli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *