23 kľúčových faktorov pre lepšie umiestnenie na Googli

6/23 kľúčových faktorov

Zabezpečte dobrú on-page SEO optimalizáciu vášho webu

SEO má veľa dôležitých technických aspektov, ktoré sa zvyčajne nazývajú “on-page”. Ide o to, že na pozíciu vo vyhľadávači Google vplývajú stovky faktorov. Otázkou je len kontrola. Na čo môžete a na čo nemôžete ovplyvniť. V podstate môžete ovplyvniť takmer všetko, ale otázkou je, aký máte reálny vplyv. Preto sú SEO úlohy rozdelené na off-page a on-page.

On-page je niečo, nad čím máte oveľa väčšiu kontrolu. Tak ako máte väčšiu kontrolu nad tým, ako sa vidíte sami, než ako vás vidia ostatní. On-page je váš web a všetky technické aspekty, ktoré môžete vyladiť tak, aby boli “tip-top” a aby vás Google mal radšej.

Súčasťou on-page optimalizácie je napríklad rýchlosť webu. Čím je web rýchlejší, tým menej sa používatelia trápia. Čím je web prehľadnejší, lepšie prepojený atď., tým ľahšie sa používatelia dostanú k informáciám, ktoré hľadajú. Napríklad, ak máte web preplnený reklamami, nie je to dobrá používateľská skúsenosť, takže ste urobili zlú on-page optimalizáciu a budete sa horšie umiestňovať. Rovnako, ak je web príliš pomalý, budete sa horšie umiestňovať.

Tu je základný kontrolný zoznam on-page položiek, ktoré je potrebné opraviť.

Tento text, na ktorý som odkazoval, je dobrým príkladom inteligentnej SEO stratégie a obsahu. Vytvoril užitočný zdroj, na ktorý budú chcieť iní ľudia odkazovať. Odkaz je ako internetové odporúčanie. Rovnako aj tento text, ktorý práve čítate, bude pre niekoho užitočný, takže bude odkazovať na túto stránku, a to je možno aj hlavný dôvod, prečo bude výsledkom číslo 1 na Googli, keď niekto zadá SEO optimalizácia webu na Slovensku.

Technické časti alebo on-page optimalizácia sú základné kroky, ktoré sú nevyhnutné pre rast návštevnosti. Môžu vás úplne zablokovať, všetko ostatné úsilie môže byť bez efektu kvôli zlej on-page optimalizácii. Toto je teda základný krok, ktorý budete musieť zvyčajne vyriešiť s pomocou programátora, najmä ak máte “vlastný” web, ktorý je špeciálne vytvorený pre vaše potreby a ak je “upravený”, potom budete mať trochu viac práce. SEO agentúra by mala vidieť všetky tieto problémy a opraviť ich.

Dobrou správou je, že tu máte úplnú kontrolu nad situáciou a že Google je veľmi transparentný, pokiaľ ide o on-page optimalizáciu. Presne viete, čo je potrebné opraviť, aby neprišla Google “Panda” a nezjedla vás, takže vás nikde vo výsledkoch nenájdete alebo aby bol váš rast návštevnosti ticho blokovaný.

Takže najprv odstráňte všetky prekážky, pretože bez nich nemôžete vzlietnuť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *