Google Ads na prieskum kľúčových slov

23 kľúčových faktorov pre lepšie umiestnenie na Googli 19/23 – Google Ads na prieskum kľúčových slov

Google Ads na prieskum kľúčových slov

Získanie dát o vyhľadávacích dotazoch:

V minulosti bolo možné v nástroji Google Analytics presne zistiť, aké výrazy ľudia zadávali do vyhľadávania, aby sa dostali na konkrétnu stránku vášho webu. Google bol v tomto smere pomerne transparentný. Pred niekoľkými rokmi sa však tieto údaje zneprístupnili a teraz sa v prehľadoch často zobrazuje “nie je k dispozícii”.

Nástroje pre SEO analýzu:

  • Google Search Console (predtým Webmaster Tools): Tento nástroj poskytuje oveľa viac informácií ako Google Analytics, pokiaľ ide o SEO. Môžete sledovať presné pozície vašich stránok vo vyhľadávaní, mieru prekliku (CTR) a ďalšie metriky.

Platená reklama pre prieskum kľúčových slov:

  • Google Ads (predtým AdWords): Ešte rýchlejší a efektívnejší spôsob na získanie dát o vyhľadávacích dotazoch je využitie platenej reklamy Google Ads. Môžete spustiť krátkodobú kampaň (10-15 dní), v ktorej zacielite na rôzne long-tail kľúčové slová. Je to skvelý spôsob, ako zistiť, čo ľudia naozaj hľadajú, aké problémy riešia a aké sú ich potreby.

Výhody prieskumu cez platenú reklamu:

  • Data mining: Môžete získať cenné dáta a vidieť reálny počet zobrazení a návštev, ktoré dokážete prilákať na svoj web prostredníctvom obsahu.
  • Presnejšie objemy vyhľadávania: SEO nástroje vám môžu ukazovať, že sa určitý výraz hľadá napríklad 1 300-krát mesačne (napr. “SEO optimalizácia”). V skutočnosti je to však zvyčajne oveľa viac, najmä ak vezmeme do úvahy všetky long-tail variácie.
  • Lepšia SEO stratégia: Platená reklama vám pomôže otestovať rôzne kľúčové slová a vytvoriť tak lepšiu SEO stratégiu a plán tvorby obsahu. Zistíte, na čo sa zamerať prioritne a čo môže počkať.

Záver:

Pre SEO je kľúčové poznať, aké výrazy vaša cieľová skupina používa vo vyhľadávaní. Platená reklama Google Ads vám môže pomôcť získať presnejšie dáta a na ich základe optimalizovať vašu SEO stratégiu pre dlhodobý úspech.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *